KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346192
nr 1434 6192
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, "Kväll, Vanadisvägen". Signerad. Olja på pannå, 44x33, yttermått inklusive ram: 58x47 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:12:38
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Hadar Jönzén
Läs mer om Hadar Jönzén